Táto, dáš to

 

Zdravíme všechny odvážné otce,

Rádi bychom opět zorganizovali akci pro otce s dětmi, kteří se nebojí vyrazit se svými ratolestmi na den či dva do nepohodlí. Tentokrát bude výjezd otců skutečně sparťanský. Budem bydlet v Kubrychtově boudě bez tekoucí vody a elektřiny a podnikneme cestu do štol Malé a Velké Ameriky.  V srdcích mnoha malých i dávno dospělých dětí stále doutná touha po skutečném dobrodružství a my ho chceme zažít.

Přijeďte a pozvěte své přátele.

 

Praktické informace:

Vzhledem k "individualitě" každého dítěte, jsou následující informace spíše pokusem odhadnout situaci.  Akce je věnována dle odvahy otců (a matek) pro děti od tří do deseti let - výjimky jsou možné. Pokud chcete podniknout prohlídku štol, délka trasy podzemím bude cca 2,5km.
 
Přihlášení
Prosím, abyste se přihlašovali na akci pomocí tohoto formuláře do 24.4.   – stačí nahlásit počet dětí a dospělých a zda chcete zůstat až do neděle nebo jen do soboty - každá den může do štol jen skupina 25 lidí. Počet míst v chalupě je omezen (max 40)

Ubytování
Během víkendu budem bydlet v Kubrychtově boudě Cena je 50 kč za osobu. Platí se na místě. Cena vstupu do štol je 50 Kč za dítě a 100 Kč dospělý.

 
Příjezd a odjezd: (26. - 28.4. 2019)

- cca od 16.00 hodin budeme na místě v pátek 26.4. 
- V případě potřeby pomoci s navigací volejte na číslo uvedené v kontaktech.
- Odjezd je možný kdykoliv, předpokládaný konec akce je v neděli až bude chuť odjet. 


Popis místa a jak se tam dostat :

Kubrychtova bouda - terénní stanice Správy CHKO Český kras . mapa zde https://goo.gl/maps/VkZoB2PTC6R2 a trasa od nádraží zde https://mapy.cz/s/3lemS

2,5 km pěšky po modré a pak po červené od nádraží - stanice vlaku v Srbsku u Berouna, je umístěna v Národní přírodní rezervaci, vjezd auty je proto možný pouze na písemnou výjimku - pokusíme se vyjednat povolení pro dvě auta pro případný dovoz těch, kdo by nezvládli dojít pěšky. Jinak musíte parkovat někde v Srbsku.

Terénní stanice je jednopatrový srub, v přízemí je společenská místnost a malá kuchyňka, v patře jsou dvě ložnice . WC je řešeno formou budky - suché latríny vedle srubu. Pitná voda se donáší ze studánky cca 100 metrů daleko. V terénní stanici není zavedena elektřina, topí se v kamnech dřevem, svítí se petrolejovými lampami a drobné vaření (ohřátí čaje, atp.) lze zajistit buď na kamnech či na PB vařiči. Terénní základna není vybavena nádobím na vaření kromě většího hrnce, hrnků na čaj a pár drobných kusů nádobí. 

Ve větší i menší ložnici sloužící k ubytování jsou matrace. Zájemci o ubytování musí mít vlastní spacáky, doporučujeme i vlastní deku či karimatku na matrace. Před terénní stanicí je ohniště kde je možné rozdělávání táborového ohně a je zde větší louka přírodního charakteru na které lze hrát hry. Otcové v případně většího počtu účastníku pravděpodobně budou spát dole v hlavní místnosti nebo venku. Stany snad půjde postavit na noc, ale kolem jde turistická cesta.


Plán:

·         pátek večer – na ohni opečeme něco k snědku, hry a úspání dětí, čas jen pro otce
·         sobota – výlet do štol 1.skupina, výlet do okolí pro ostatní (Bubovické vodopády, jeskyně v okolí, lezení,  hry, volný čas pro děti, pouštění loděk po potoce, večer oheň, čas pro chlapy atd. 
·         neděle – výlet do štol 1.skupina, výlet do okolí pro ostatní, odjezd

 
Co s sebou? (záleží na tom, koho se zeptáte, maminky asi seznam upřesní, resp. prodlouží)

- karimatky, spacáky, deky pod sebe či přes sebe, 
- baterka/nejlépe čelovky, kapesní nůž, sekeru, kdo máte, sirky,  
- deku na sezeni (dají se použit i karimatky.)
- lžíci, ešus, hrnek na čaj a lahev s vodou 1,5 litru na osobu (jinak vodu budem vozit nebude-li ve studánce), vařiče plynové, jídlo (každý si zajišťuje sám), něco na večerní opékaní na večery, kdy budete, jinak dostatek jídla na celou dobu   rádi bychom jedli společně ve stejný čas,  pokud můžete, vemte vždycky jídla o něco navíc. 
- vhodné teplé oblečení/převlečení na ven i dovnitř a obuv - můžeme se zabahnit, lekarnicka, radši i pláštěnku
- hygienické potřeby, toaletní papír, ručník
- hračky a sportovní vybaveni úměrně věku dětí. (předpokládaná věková skupina 3 - 10 let nabízí celkem pestrou škálu možností)
- vše potřebné pro dodržení usínacího rituálu tatínků a dětí


Jídlo a piti:
Jídlo si zajišťuje každý sám. V pátek i sobotu můžeme společně opékat. ¨
k dispozici bude ohniště, a pokud bude pršet, vařit si bude každá sám na vlastních plynových vařičích
Voda by měla být k dispozici, ale pití různého druhu vítáno (jak pro děti, tak otce)


Další věci:
doporučení: doklad totožnosti a kartičku pojištěnce otce i dítěte. 

Hlavní kontakt: 
Dan Granát  gradan@seznam.cz , 724 373 708 

VOLEJTE v případě, že:

- potřebujete pomoci s přepravou na místo nebo naopak máte místo v autě, které můžete nabídnout.

- máte kempingové věci navíc a jste ochotni je v případě potřeby zapůjčit a/nebo vzít s sebou

- máte chuť vyrazit, ale některé vybavení či pomůcky vám chybí

- s jakoukoliv další otázkou tykající se věcí zmíněných i nezmíněných

 

Těšíme se na společný čas!

 

Tým Táto, dáš to

Dan Granát, Alan Eckhardt, Zbyněk Matějka, Jirka Unger

___________________________________________________________________
Další akce Táto, dáš to! v červnu
termín: 7.-9.6.2019
místo: Sloup v Čechách
ubytování: kemp nebo jeskyně
atrakce: koupání, jeskyně, skalní hrad, průchod štolou, návštěva sklárny


 "Je mnohem snazší stát se otcem, než jím být."

 

 

Být skvělým tátou se podobá holení. Je jedno, jak dobře jste se dnes oholili, zítra to musíte udělat znovu. Je to nekončící úkol, který přináší oběti, ale i nejhlubší naplnění. Na Třináctce vytváříme prostor pro to, aby otcové naplno žili se svými dětmi a mohli s nimi zažívat různá dobroduružství.

 

Shakespeare kdysi řekl, že moudrý muž se pozná podle toho, že zná své děti a o to jde i nám. Tátové, kteří jsou se svými dětmi a děti, které znají své otce jinak, než jen za obrazovkou počítače.

 

 

 

 

 

 

 

Informace z Táto, dáš to

Chcete dostávat informace o našich akcích e-mailem? Napište nám své jméno a e-mail.