Táto, dáš to

 

 

Milí tátové,

 

vzhledem k omezeným možnostem v době epidemie jsme se s týmem Táto, dáš to rozhodli, že by bylo možné s dětmi vyrazit na vodu o víkendu 5.-7. června. 28.5. by měl být otevřeny kempy, půjčovny lodí jsou v provozu, lodě umožňují plout po jednotlivých rodinách a bez roušek uprostřed přírody a ubytování ve stanech se dá i v bezpečných odstupech. Rozhodně nechceme dělat nic proti nařízením vlády, a tak budeme dodržovat maximálně příslušná opatření. Pokud jste nikdy na vodě nebyli, nemusíte se bát, můžeme vás na začátku zaškolit.

 

 

Rozhodli jsme se jet Ohři v úseku Kynšperk nad Ohří – Sokolov – Loket. Šlo by o dvoudenní plavbu, kdy se počítá s dojezdem v pátek autem do Kynšperka do tábořiště Dronte – sraz podle možností mezi 18-20h. V sobotu bychom vyráželi na cca 15km plavbu do Sokolova a druhý den plavby by zbylo cca 13km do Lokte, kde můžeme navštívit hrad nebo jen samotné město Loket. Vzdálenost 15km je snadno zvládnutelná i s malými dětmi. Obtížnost této trasy je WW1, tedy nízká obtížnost a jde o klidnou část řeky. Na trase je 8 z 9 jezů sjízdných a mnohé jsou zcela nově upravené pro vodáky. Více o trase zde http://www.dronte.cz/cs/rivers/72-ohre/two-days Podrobná vodácká navigace je zde:

https://www.vodackanavigace.cz/reka.aspx?id=5&uo=2341&ud=2390&partnerids=;31;

 

Přihlášky:

Hlaste se prosíme do 15. května na tomto odkaze: https://forms.gle/XNT7HTPAbfCw4Hy77

Podle počtu přihlášených zarezervuji ubytování v kempu v Sokolově. V Kynšperku to není nutné. 

Pronájem lodí:

Každá rodina si musí rezervovat loď podle svých potřeb a počtu lidí zde: http://www.dronte.cz/cs/99-zkouska-objednavka

Datum plavby je sobota 6.6. až neděle 7.6., začátek plavby je Kynšperk – tábořiště Dronte a konec Loket – Dronte u mostu.

V ceně pronájmu jsou zdarma pádla, vesty a dva barely. Přesný počet pádel a vest a jejich velikost specifikujte v objednávce. Cena se pohybuje od 640-900Kč za dva dny podle typu lodi.

Pro dvě osoby doporučujeme typ kanoe Vydra, pro 3 osoby typ Tukan a pro 4 osoby (1+3 děti) loď Roka. http://www.dronte.cz/cs/21-kanoe

Lodě a vybavení budeme společně vyzvedávat v sobotu ráno v půjčovně u kempu, vracet lodě pak v Lokti. Vzhledem k většímu počtu aut můžeme část aut s věcmi odvézt vždy s věcmi do cíle plavby a s částí se vrátit, abychom nemuseli vše táhnout v lodích s sebou v barelech. Měl by proto stačit jeden barel na loď, případně pokud vlastníte malý lodní pytel tohoto typu https://www.decathlon.cz/nepropustny-vak-20-l-cerny-id_8387664.html, tak nemusíte mít barel vůbec. Na mobil doporučuji obal typu. https://www.decathlon.cz/vodotesne-pouzdro-na-telefon-id_8362006.html


Co na vodu s dětmi?

Zde najdete nějaký základní přehled. Záleží samozřejmě na věku dětí.

https://www.padler.cz/jak-na-to/36081-jedeme-na-vodu-s-detmi!-jak-na-to-/

Míru náhradního oblečení necháme na vás. Alespoň dvoje se ale hodí. Boty do vody a náhradní boty jsou výhodou. Pokud bude slunce, nezapomeňte na pokrývku hlavy, krém, lahve s pitím a železnou sladkou rezervu. Stan, karimatky, spacáky a výbava jako na vandr jsou klasické. Pokud byste tápali ozvěte se Jirkovi Ungerovi na 777842000 nebo mailem na unger@ea.cz

 

Jídlo a ubytování:

V Kynšperku, Sokolově i Lokti se dá dobře nakoupit i o víkendu. Vaří si každý sám i vzhledem k epidemii. Snídaně doporučujeme přivézt s sebou a stejně tak i něco na oběd. Plavba nebude dlouhá, ale můžeme dělat přestávky. Večeře se dají vařit na ohni či vlastním vařiči v kempu, ale v obou kempech se vaří i klasické „kempové hotovky“ - Kynšperk , Sokolov, které sice nejsou ukázkou nutričně ideálních pokrmů, ale dá se to s nimi přežít, pokud nebudete vybaveni z domova.

Spaní je klasicky ve vlastních stanech - ceny najdete pod odkazy na tábořiště.

 

 

Hrad Loket – doporučujeme prohlídku města i hradu, pouze návštěva expozice útrpného práva v podzemí hradu může být pro malé děti až příliš silný zážitek .

 

 

AHOJ 

Za tým TDT

 

Jirka Unger

 "Je mnohem snazší stát se otcem, než jím být."

 

 

Být skvělým tátou se podobá holení. Je jedno, jak dobře jste se dnes oholili, zítra to musíte udělat znovu. Je to nekončící úkol, který přináší oběti, ale i nejhlubší naplnění. Na Třináctce vytváříme prostor pro to, aby otcové naplno žili se svými dětmi a mohli s nimi zažívat různá dobroduružství.

 

Shakespeare kdysi řekl, že moudrý muž se pozná podle toho, že zná své děti a o to jde i nám. Tátové, kteří jsou se svými dětmi a děti, které znají své otce jinak, než jen za obrazovkou počítače.

 

 

 

 

 

 

 

Informace z Táto, dáš to

Chcete dostávat informace o našich akcích e-mailem? Napište nám své jméno a e-mail.