Titulní banner

Modlitby

Večery modliteb a chval 

Večery chval na 13ce jsou místem, kde společně přicházíme před Krále Králů. Chválíme ho, klaníme se mu, uctíváme ho, nasloucháme mu.. a to vše jako jedno tělo, jedna církev.

Součástí večera jsou i modlitby za různá aktuální i dlouhodobá témata. 
Zván je každý a každý kdo přichází se záměrem setkání s Bohem je srdečně vítán.
Večerem nás vede skupina Filipa Zavřela. Scházíme se cca jednou měsíčně.
  

Modlitební místnost na Třináctce

Modlitební místnost je malý pokojík v prostorách Třináctky, něco jako soudobá kaple. Není pochyb o tom, že modlit se můžeme úplně kdekoli. Tohle je však navíc místo plné inspirace, většinou tiché a klidné a tak nějak prostoupené modlitbami ostatních.

 

Občas tu probíhají nepřetržité modlitební řetězce, naposledy sedmidenní modlitby v lednu 2017. Modlitební místnost je ale otevřená, kromě nedělních dopolední, nepřetržitě. Pokud máte klíče od sborových prostor, můžete sem přicházet kdykoli. Vytížení zatím není takové, že by bylo potřeba rezervovat si místo. Pokud klíče nemáte a rádi byste do modlitební místnosti chodili pravidelně, kontaktujte Marušku Eckhardtovou (m.e(zavináč)centum.cz) a něco vymyslíme. Modlitební místnost také můžete využívat, když na Třináctce čekáte na své děti během jejich týdenních aktivit.

 

Inspirací pro otevření naší vlastní modlitební místnosti je hnutí s názvem "Modlitby 24/7" - "24/7 Prayer". Před více než 15ti lety se v podobné místnosti začalo modlit jedno malé, nevýznamné společenství v Anglii. Bůh tenkrát mnohým svou přítomností vyrazil dech. A tohle malé společenství a jeho okolí začal proměňovat. Od té doby, bez výrazné organizované lidské snahy, se podobné místnosti začaly objevovat po celém světě, v nejrůznějších denominacích a křesťanských tradicích. A s nimi mnoho nové práce v místních komunitách, do které Bůh lidi začal povolávat.

 

Modlitební místnost, ani nepřetržité modlitební řetězce, nejsou v žádném případě cílem křesťanského snažení. Je to místo, kde se můžeme nadechnout, abychom pak vyšli ven a činili to, k čemu nás Bůh povolává. A pak se zase vraceli, znovu se nadechli a znovu vyrazili do světa.

 

O dalším plánovaném řetězci modliteb budeme informovat.