Nedělní večery na Třináctce

Dospělí a mezigenerační
  • Pravidelná setkávání
  • Jednou měsíčně

    od 18 do cca 19 hodin

    Na Třináctce

Srdečně vás zveme na sérii přednášek, které se uskuteční v našem Křesťanském centru. Součástí každé přednášky bude možnost diskuse a drobné občerstvení. Předpokládaná délka večerního programu je cca hodina.

Začátky jsou vždy od 18 hodin, přednášky nebudou streamovány. Jak se k nám dostanete?

Jak pracovat se stresem

Neděle 27.11. od 18 hodin.

Mgr. Kateřina Caklová, poradce v oblasti akutního, chronického a posttraumatického stresu a supervizorka pro sociální a zdravotnické organizace.

Strach, obavy a nejistoty někdy převezmou kormidlo našich lidských lodí, na kterých se plavíme na moři života. Ve chvíli, kdy přes vlny nevidíme směr a nelze se nám zorientovat, kde se nacházíme, nás může zachvátit úzkost až panika. Rozumově mnohdy víme, co vlny způsobuje a jak by se teoreticky daly utišit, ale tělo jakoby neposlouchalo a bije na poplach. Pojďme se společně podívat, co se uvnitř našich těl děje. Vysvětlíme si, co je stres a jeho fyziologii. Řekneme si, jak funguje náš nervový systém, co ho aktivuje a jakým způsobem ho můžeme ovlivnit. V mnoha případech nemůžeme ovlivnit okolnosti, ale existují způsoby, jak se můžeme postavit na pevnou půdu, nadechnout se a zorientovat, kam se máme plavit dál.

Další měsíce:

Prosinec - nebude

Leden - 29.1.2022 - bude doplněno

Únor - bude doplněno

Proběhlé akce

Strava jako lék i požitek (říjen 2022)

Kateřina Kellerová

Nechte se před nástupem náročné zimy inspirovat, jak pomocí stravy ovlivňovat fyzické i psychické zdraví.

Každý jsme unikátní, takže neexistuje jediný zaručeně správný výživový směr, ale pokud porozumíme základním principům a  souvislostem, získáme velký vliv na stav naší celkové kondice.

Jídlo může být požitkem i lékem v jednom.

Já sama se začla o výživu zajímat před patnácti lety kvůli nemoci. Studovala jsem Akademii léčivé výživy, seznamovala se postupně s tradičními i moderními výživovými přístupy a dodnes mě velmi baví je propojovat.