Ženy

Někde hluboko v srdci máme všechny něco hlubokého a pravdivého. Co je podstatou ženského srdce? Po čem touží? Jak se může uzdravovat z ran a tragédií, jimiž v životě prošla? Kdesi mezi sny vašeho mládí a včerejškem se ztratilo cosi vzácného. Tím pokladem je vaše drahocenné ženské srdce. (Stasi Eldredge)

V rámci sboru na P13 se konají setkání žen, kde se v rámci bezpečného prostředí mají možnost sdílet o radostech i zápasech, které jsou pro ženy charakteristické. Chceme tak vytvářet prostředí, kde se ženy mohou vzájemně povzbuzovat a hledat cesty, jak s Boží pomocí obstát jako manželka, matka nebo svobodná. Jak obstát v domácnosti, práci a v dalších oblastech i etapách života, kterými ženy procházejí. Setkání se konají pravidelné vždy na jaře a na podzim formou společného víkendu nebo odpoledne.

 

 

Dámský víkend - ZRUŠENO

 

Jako host přijala pozvání Dáša Maňásková. Téma bude "Ženské hříchy".

Dáša (50) pochází z Ostravska z jednovaječných dvojčat. Původním povoláním je zdravotní sestra. Vyrostla jako nevěřící, ve 23 letech prožila setkání s Ježíšem a vydala mu svůj život. Asi 20 let slouží jako misijní pracovnice v Církvi bratrské. Šíření evangelia spojuje se sociální službou potřebným. Momentálně slouží v Českém Krumlově a zaměřuje se na službu nejchudším lidem. S manželem Pavlem mají dva syny (18 a 17) a jednoho chlapce v pěstounské péči (11). Manžel je vikářem Církve bratrské, nyní společně zakládají nový sbor CB Elim v Českém Krumlově.

"Ženské hříchy" - velká síla ženské zbožnosti dokáže proměňovat svět. Stejně tak to ale dokáže moc našich hříchů, kterých se dopouštíme, nebo hříchu jiných lidí, kterým se včas nepostavíme. Budeme společně přemýšlet o ženských hříších, které mají největší a někdy ničivý vliv na naše okolí. Můžeme sdílet svá vítězství i selhání v této oblasti a povzbudit se navzájem.

Sejdeme se na koleji v 18h u společné večeře, na kterou jste srdečně zvány a rády ji pro Vás připravíme. Poté plynule navážeme na program a další aktivity.
Sebou spacák, případně ložní povlečení nebo nic, podle toho co vyplníte v přihlášce. Snídaně a oběd jsou zajištěny. Dopravu z Prahy do Svatého Jana zajistíme společnými silami. Prosím uveďte v poznámce, zda jste ochotny jet autem a případně někoho svézt. Pro maminky s miminky je možnost zajistit pokoj. Předpokládaný konec v sobotu cca v 17h. Upřesňující informace pošleme přihlášeným dostatečně včas.


Cena 450,- (+ 40, - povlečení). Přihlašujte se nejpozději do neděle 9.3.

Přihlášení - formulář

Za přípravný tým

Anna Macurová

macurova.anna@gmail.com

Rodinné centrum Rybičky

...aneb společně rosteme....

U dětí je růst vítán v každé oblasti a máme radost z každého pokroku. A i my bychom rádi připravili místo, kde se dá růst  a to v různých oblastech (zažít společně se svými batolátky radost z pohybu, užít si zpívání, vyrábění i odpočinek, ale také najít nové přátele a dozvědět se něco o Bohu, sdílet se o výchově, využít aktivit pro dospěláky s hlídáním dětí jako je rehabilitační cvičení, tvořivé dílny....). Rádi bychom vytvářeli příležitosti, kde se aktivně může zapojit celá rodina. Náš společný čas chceme zpestřit i speciálními akcemi jako jsou táboráky, přespávání tatínků s dětmi pod stanem, výlety, besedy, bazary, duchovní zamyšlení a další. Těšíme se na Vás a na společný růst :-).

Pravidelný program je od pondělí do čtvrtka od 9 do 12 hod.

Více najdete na: mc-rybicky.webnode.cz/.