Táto, dáš to

 

 

Milí tátové,

vzhledem k omezeným možnostem v době epidemie jsme se s týmem Táto, dáš to rozhodli, že bychom s dětmi opět mohli vyrazit na vodu a to na Lužnici o víkendu 4.-6. června (samozřejmě pokud to epidemická opatření dovolí). Doufáme, že to již bude možné a byla by to fajn příležitost se zase vidět osobně a potkat kamarády, které jsme už dlouho neviděli. 

 

Pokud jste nikdy na vodě nebyli, nemusíte se bát, můžeme vás na začátku zaškolit. Prozatím si rezervujte termín a přemýšlejte, koho případně z vašich přátel pozvat.

 

Tady je předběžný plán:

Půjde o třídenní plavbu (pátek až neděle), cca 11/20/20km. Sraz bychom měli ve 12h v pátek v Suchdole nad Lužnicí u půjčovny lodí Dronte. Několik aut bychom převezli do cíle páteční plavby, abychom nemuseli vézt bagáž a sjedeme si cca 11 km krásně meandrující řekou do kempu Majdaléna http://www.pujcovnalodidunaj.cz/ , kde by byl cíl plavby první den.  Druhý den bychom jeli na rozvodí Nové a Steré řeky a vydali se po Nové. Stará je divočejší a s popadanými stromy a má více kempů, ale znamená to na jejím konci přepádlovat 2,5km přes rybník Rožmberk a je spíše pro zkušenější vodáky. Nová řeka se vlévá do Nežárky a končí na stejném místě ve Veselí nad Lužnicí. Druhý den bychom spali v jediném kempu na cestě - kemp Mláka https://kempmlaka.business.site/ . Konec cesty bude v neděli ve Veselí nad Lužnicí   


Přihlášky:

Hlaste se prosíme do 15. května na tomto odkaze: https://forms.gle/eCB7cK5BYMQcKTEx8

Podle počtu přihlášených zarezervujeme ubytování v kempech. 

 

Pronájem lodí:

Každá rodina si musí rezervovat loď podle svých potřeb a počtu lidí zde: http://www.dronte.cz/cs/99-zkouska-objednavka

Datum plavby je pátek 4.6. až neděle 6.6., začátek plavby je Suchdol - kemp - vodácká základna a konec Veselí nad Lužnicí - tábořiště Ostrov.

V ceně pronájmu jsou zdarma pádla, vesty a dva barely. Přesný počet pádel a vest a jejich velikost specifikujte v objednávce. Cena se pohybuje od 1000-1400 Kč za tři dny podle typu lodi.

Pro dvě osoby doporučujeme typ kanoe Vydra, pro 3 osoby typ Tukan a pro 4 osoby (1+3 děti) loď Roka. http://www.dronte.cz/cs/21-kanoe

Lodě a vybavení budeme společně vyzvedávat v pátek v poledne v půjčovně v Suchdole, vracet lodě pak ve Veselí. Vzhledem k většímu počtu aut můžeme část aut s věcmi odvézt vždy s věcmi do cíle plavby a s částí se vrátit, abychom nemuseli vše táhnout v lodích s sebou v barelech. Měl by proto stačit jeden barel na loď, případně pokud vlastníte malý lodní pytel tohoto typu https://www.decathlon.cz/nepropustny-vak-20-l-cerny-id_8387664.html, tak nemusíte mít barel vůbec. Na mobil doporučujeme obal typu. https://www.decathlon.cz/vodotesne-pouzdro-na-telefon-id_8362006.html


Co na vodu s dětmi?

Zde najdete nějaký základní přehled. Záleží samozřejmě na věku dětí.

https://www.padler.cz/jak-na-to/36081-jedeme-na-vodu-s-detmi!-jak-na-to-/

Míru náhradního oblečení necháme na vás. Alespoň dvoje se ale hodí. Boty do vody a náhradní boty jsou výhodou. Pokud bude slunce, nezapomeňte na pokrývku hlavy, krém, lahve s pitím a železnou sladkou rezervu. Stan, karimatky, spacáky a výbava jako na vandr jsou klasické. Přibalte si repelent. Okolí Lužnice jsou více méně močály. Pokud byste tápali ozvěte se Jirkovi Ungerovi na 777842000 nebo mailem na unger@ea.cz

 

Jídlo a ubytování:

V Suchdole se dá dobře nakoupit. Vaří si každý sám i vzhledem k epidemii. Snídaně doporučujeme přivézt s sebou a stejně tak i něco na oběd. Plavba nebude dlouhá, ale můžeme dělat přestávky. Večeře se dají vařit na ohni či vlastním vařiči v kempu, ale v obou kempech se vaří klasické „kempové hotovky“ nebo je tam restaurace s výdejem. Jídla sice nejsou ukázkou nutričně ideálních pokrmů, ale dá se to s nimi přežít, pokud nebudete vybaveni z domova.

Spaní je klasicky ve vlastních stanech - ceny najdete pod odkazy na tábořiště.


AHOJ 

Za tým TDT

 

Jirka Unger

  "Je mnohem snazší stát se otcem, než jím být."

 

 

Být skvělým tátou se podobá holení. Je jedno, jak dobře jste se dnes oholili, zítra to musíte udělat znovu. Je to nekončící úkol, který přináší oběti, ale i nejhlubší naplnění. Na Třináctce vytváříme prostor pro to, aby otcové naplno žili se svými dětmi a mohli s nimi zažívat různá dobroduružství.

 

Shakespeare kdysi řekl, že moudrý muž se pozná podle toho, že zná své děti a o to jde i nám. Tátové, kteří jsou se svými dětmi a děti, které znají své otce jinak, než jen za obrazovkou počítače.

 

 

 

 

 

 

 

Informace z Táto, dáš to

Chcete dostávat informace o našich akcích e-mailem? Napište nám své jméno a e-mail.