Manželské večery

 

 

Od 1.3. do 22.3. 2020 budou opět na Třináctce probíhat Manželské večery. Ať už se vám v manželství daří dobře nebo něco skřípe, vždycky je dobré investovat do vašeho vztahu nebo si udělat čas jeden na druhého. 

  

V rámci večerů proběhne i jeden intenzívní manželský víkend, čímž se zkrátí doba celé série Manželských večerů. Intenzivní manželský víkend proběhne 6. - 8.3. v krásném penzionku nedaleko Prahy (zajištěn soukromý pokojík pro každý pár - www.karlstejn-penzion.cz).

 

Kurz sestává ze 3 setkání, která budou probíhat vždy v neděli od 16-18h v Křesťanském centru Třináctka (Mukařovského 1986) 1.3, 15.3. a 22.3. a intenzivního víkendu.

 

Neváhejte pozvat i své přátele, kteří by tuto možnost třeba rádi využili.

 

Kurz povedou Míša a Jirka Ungerovi a Anna a Honza Macurovi.


Hlídání menších dětí v Křesťanském centru Třináctka během kurzu bude zajištěno. Manželský víkend proběhne bez dětí a hlídání si zajišťuje každý sám.

 

Hlásit se můžete na adresu macurova.anna@gmail.com do 15. února 2020. Kapacita je pouze 8 párů, proto s přihlášením neváhejte.

 

Cena kurzu je cca 2900,- Kč na pár. V ceně jsou obsaženy 2 knížky pro účastníky kurzu a ubytování v penzionu. Konzumaci jídla a pití v rámci víkendu si platí účastníci (cca 1500,- Kč)

Zde najdete podrobnější informace o manželských večerech.

 

Komu je určen kurz Manželské večery?

Kurz je určen každému páru, který na sobě chce pracovat a společně investovat do svého vztahu:

·         Stav manželství: Máte-li hezké manželství, kurz vám pomůže jej dále zlepšit a posílí vaše dobré návyky. Většina hostů kurzu jsou páry, které mají pěkný vztah. Na druhou stranu, zakoušíte-li v manželství potíže, kurz vám poskytne praktické dovednosti, které vám pomohou obtíže překonat. Páry, které již žily odděleně, využily kurz jako příležitost ke smíření a nalezení cesty zpět.

·         Délka manželství: Na tom, zda v manželství žijete méně než tři roky nebo více než třicet let, vůbec nezáleží.

·         Životní filozofie: Ačkoliv je kurz založen na křesťanských principech, je určen naprosto všem párům. Principy, o kterých se mluví na kurzu, jsou vhodné pro každého. Diskuse o víře nejsou obsahem kurzu.

·         Způsob soužití: Kurz je otevřen všem párům, které spolu žijí, ať už to je v manželství nebo ne. Pokud spolu žijete už dlouhou dobu nebo spolu máte děti, tento kurz je určen i vám (pokud jste zasnoubení a manželství teprve plánujete, bude pro vás vhodnější kurz Příprava na manželství). 


Jak vypadá večer na kurzu?

·         Občerstvení: každý večer začíná občerstvením v příjemném prostředí. Chceme, abyste se u svých stolků cítili jako na rande. Je to Váš večer!

·         Téma večera: vždy po krátkém občerstvení následuje promluva. Některé kurzy mají jeden pár přednášejících, někde se párů střídá víc, jinde používají pro promluvy DVD. 

·         U nás kurz povedou dva páry - Anna a Honza Macurovi a Míša a Jirka Ungerovi.

·         Promluvy přinesou mnoho praktických principů, příběhů ze života, vtipných citátů, nečekaných statistik i inspirativních nápadů. Kurz je založen na křesťanských principech, ale je určen každému páru bez rozdílu životní filozofie.

·         Káva a čas na diskusi – Jádrem večera jsou cvičení v příručkách, kterými je promluva proložena. Tato cvičení Vás povedou k hlubší diskusi pouze ve dvou o tématech, na která ve spěchu všedního dne nezbývá čas. Respektujeme Vaše soukromí, o svém vztahu nemusíte nikomu nic říkat. Snažíme se vytvořit takové prostředí, abyste měli jistotu, že váš rozhovor nikdo další nezaslechne. V pozadí hraje hudba a během nejdelšího cvičení se podává káva nebo čaj a dezert.

·         Domácí cvičení – na konci každého setkání dostanete domácí cvičení, které byste spolu do příště měli udělat. Domácí cvičení nikdo nekontroluje, je čistě jen pro vás. Cvičení vám má napomoci pokračovat v započatých rozhovorech i doma.

 Témata jednotlivých večerů

·         Vybudovat pevné základy - společně strávený čas, milovat druhého jako sebe sama

·         Umění komunikace - naslouchání, sdílení vnitřních pocitů

·         Řešení konfliktů - přijímejme své odlišnosti, nezdravé způsoby zvládání konfliktů, šest kroků k řešení konfliktu

·         Síla odpuštění - přiznat si zranění, jak odpustit i těžké věci, jak začít znova

·         Rodiče a rodiče partnera - vliv naší rodiny v dětství, jak vycházet s rodiči v dospělosti

·         Dobrý sex - proč je sex nejlepší v manželství, šest rad pro dobré milence

·         Láska v akci - pět jazyků lásky v praxi

·         Párty Manželských večerů - v čem spočívá hezké manželství?

Mohu přijít sám/sama?

Kurz je určen pouze párům. Těžištěm celého kurzu jsou rozhovory mezi partnery v soukromí u malých stolků a k tomu jsou skutečně potřeba oba. Pokud jeden z vás nebude moci některý večer přijít, můžeme vám poskytnout MP3 nebo DVD s přednáškou, abyste si mohli cvičení udělat spolu sami.

 

 


 

Reference z minulého ročníku

 Jak vám kurz pomohl zlepšit manželství?

"uvolněnější atmosféra, větší vzájemné přijetí, méně hádek"

"Umožnil nám trávit čas spolu, komunikovat. Slyšet příběhy a problémy přednášejících nám pomohlo uvědomit si, že v tom nejsme sami, a že všichni máme problémy."

"Strávili jsme spolu příjemný čas, popovídali si, zasmáli se."

...

Co se vám na kurzu nejvíce líbilo?

"rande bez dětí" 

"otevřenost vedoucích, příběhy ze života, občerstvení"

"uvolněná atmosféra" 

..