Objevujeme křesťanství

Od 29. září do 1. prosince budou každé úterý na Třináctce probíhat neformální kurzy Objevujeme křesťanství. 

 

Program začíná společnou večeří (u jednotlivých stolů bude 8 – 10 účastníků )a následuje minipřednáška či krátké video jako úvod k tématu večera. Poté se pokračuje diskusí ve skupinách, občas budeme diskutovat i nad biblickými texty.

 

Večer začíná v 19:00 a končíme kolem 21. hod. v křesťanském centru Luka (Mukařovského 1986), metro Luka, vchod je z vnější strany obchodního centra, nad kavárnou CrossCafe.

 

Komu je kurz určen?

Každému, kdo hledá odpovědi na otázky o smyslu života, zajímá ho křesťanství, Boží existence, osoba Ježíše Krista. Vítáni jsou i věřící, kteří si chtějí ujasnit (či oprášit) základy svojí víry.


Registrace a kontakt

Kurzy jsou zdarma, ale z důvodu zajištění večeří je potřeba se na předem přihlásit na emailu alfa13ka@gmail.com. Je možné přijít nezávazně pouze na první večer a pak se rozhodnout jestli chcete pokračovat.


Témata jednotlivých večerů

  • Víra. Proč se křesťanstvím vůbec zabývat?
  • Křesťanství a jiná náboženství
  • Jaký je Bůh
  • Zákon a milost
  • Odpuštění (Boží a lidské)
  • Přehled Bible a jak ji číst
  • Praktické život křesťana
  • Proč církev

 

Reference z minulého ročníku kurzů 

Dozvěděla jsem se spousty nových věcí a oslovila mne některá přirovnání, které jsem si doma zapsala. Líbilo se mi, že nikdo nikoho nenutil, aby se vyjadřoval. Pokud však promluvil, všichni ho podrželi a vyslechli vše, co měl na srdci.


Témata byla skvěle zvolena. Hezky na sebe hezky navazovala, a tak se člověk mohl krůček po krůčku seznámit ještě více s křesťanstvím. Někdy jsem si říkal, že mě napadá otázka, na kterou se nedostalo, ale typicky se pak řešila v některém z dalších dílů.


Důležitý pro mě byl i samotný úvod a povídání před večeří, kdy byl prostor na pár slov, abychom si povídali i mimo téma, takže jsme pak po videu mohli plně soustředit na otázky k tématu. Z mého úhlu pohledu by bylo lepší jen to, kdyby se začínalo dříve a poté by díky tomu byla možnost zůstat déle a pokračovat v diskusi, když ještě nebylo řečeno vše.


Atmosféra byla příjemná, a i když jsem tam poprvé nikoho neznala, postupem času se všichni navzájem otevřeli. Málokde jsem poznala takto přátelskou atmosféru.


Nikdy jsem se necítil tak dobře na nějakém večerním setkání a nikdy pro mě nikdo tak krásně neprostřel (mám na mysli celkově výzdobu stolů a místnosti). Nadchlo mě to a vždy jsem se o to víc těšil na další setkání.