Poradenské centrum

Dospělí a mezigenerační
Poradenské centrum poskytuje odbornou pomoc a doprovázení lidem, kteří se nacházejí v různých složitých životních situacích jako je např. trauma, ztráta blízké osoby, nebo manželské a rodinné problémy.

Terapeuti pracují i se závislostmi a různými psychickými nemocemi. Jsou též připraveni pomoci, pokud se nacházíte v náročnějším životním období, případně řešíte složitější rozhodnutí.

Náš přístup stojí na křesťanských hodnotách se specifickým zaměřením podle toho, jaký psychoterapeutický výcvik daný terapeut absolvoval. Hodnoty, na které klademe velký důraz, jsou důvěra, respekt ke každému člověku, stejně tak k situaci a zázemí klienta.

Kde nás najdete?

Setkání probíhají v poradenském centru, které se nachází v prostorách Církve bratrské na Praze 13 - Mukařovského 1986, Praha 13 (Jak se k nám dostanete naleznete na stránce Kontakt), po dohodě je možné mít i schůzky online nebo v dalších městech, kde poradci působí – Písek, Plzeň, Beroun.

Kolik stojí služby poradenského centra?

Poradenské centrum není zdravotnickým zařízením, proto je služba hrazena přímou platbou klienta.

Cena za jedno 50minutové sezení je 1100 Kč. Sezení je možné bezplatně zrušit či přeložit nejpozději 24 hodin před domluveným termínem – při pozdějším zrušení nebo přeložení termínu je účtována plná cena sezení.

Pracovníci centra: 

 • Bc. Kateřina Caklová DiS, SEP

  Vystudovala sociální pedagogiku, Evangelikální teologický seminář a Evangelickou teologickou fakultu se zaměřením na sociální práci a pastoraci, aktuálně studuje na Fakultě humanitních studií University Karlovy obor supervize v sociálních a zdravotnických zařízeních. Absolvovala výcvik arteterapie a výcvik zaměřený na práci s traumatem Somatic experiencing ®. Dlouhodobě se věnuje dětem školního věku a dospělým, kteří zažili trauma či mají posttraumatické obtíže, trpí akutním nebo chronickým stresem nebo různými psychosomatickými potížemi.

Bližší informace: www.ukotveni.cz

Objednat se můžete na katecakl@seznam.cz (Praha, Beroun, online)

 • Mgr. Andrea Jarošová

  Vystudovala psychologii na pedagogické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. V roce 2010 založila spolu s dalšími kolegy Asociaci pro dialog křesťanství a psychologie. Stála také u zrodu poradenského centra a od té doby zde pracuje. Dlouhodobě se věnuje párové terapii, přípravám na manželství i rodinné terapii, poruchám příjmu potravy, otázkám mezilidských vztahů a vztahu k sobě, depresím, závislostem i psychickým onemocněním. Je absolventkou výcviku v integrované psychoterapii Knobloch. Pracuje s dospělými, dětmi, dospívajícími, páry i rodinami. V případě potřeby spolupracuje v páru s Brianem Sedgwickem.

Objednat se můžete na: 603 746 055 a andrea.matouskova@gmail.com (Praha, Plzeň, online)

 • Mgr. Petr Fulier, DiS.

  Vystudoval sociální práci se zaměřením na pastoraci a etiku na ETS a ETF UK a Jihočeské Univerzitě. Má absolvovaný komplexní psychoterapeutický výcvik v systemických, komunikační a na řešení orientovaných přístupech. Je členem ČAP (česká asociace pro psychoterapii) a ADKP (asociace pro dialog křesťanství a psychologie). Pracoval v oblasti obchodu, neziskovém sektoru (krizová linka, lektor primární prevence). Kromě práce v Poradenském centru pracuje v soukromé poradně v Písku. Dlouhodobě se věnuje práci s páry i individuálními klienty, nelátkovým závislostem (především pornografie) a dále také s prokrastinací a vyhořením. Pracuje také s anglicky hovořícími klienty.

Více informací naleznete na www.terapie-pisek.cz a na FB stránkách Terapie Písek, kde můžete také sledovat aktuality.

Objednat se můžete na fulier.petr@gmail.com (Praha, Písek, online)

 • Bc. David Novák M.Th

  Je kazatelem Církve bratrské na Praze 13 a poskytuje spirituální pomoc, poradenství a vedení. Jeho služby jsou zdarma.

Objednat se můžete na: david.novak@cb.cz (Praha, online)

 • Brian Sedgwick

  Je Angličan, který v roce 1993 přijel do České republiky a již tu zůstal. Je misionářem, který pořádá aktivity pro mládež a věnuje se křesťanskému poradenství. Má dlouholeté zkušenosti s pastorací a modlitbami za vnitřní uzdravení. V Anglii absolvoval řadu kurzů na téma pastorace, křesťanského poradenství a modliteb za uzdravení. Setkání mohou probíhat v češtině i v angličtině. V případě potřeby spolupracuje s Andreou Jarošovou. Cena domluvou.

Objednat se můžete na: brians@volny.cz, 775 605 735 (Praha, online)

 

V případě potřeby spolupracujeme i s dalšími kolegy.