O nás

Jsme křesťanský sbor na Praze 13

Jsme pestrým a otevřeným společenstvím, které se skládá z lidí rozmanitého věku a původu – učitelé, podnikatelé, matky v domácnosti, manažeři, fyzioterapeuti, studenti, děti atd. Spojuje nás společná cesta za Bohem. Třináctka je součástí Církve bratrské, což je jedna z protestantských církví, která má kořeny v české reformaci.

Naše hodnoty jsou otevřenost, uctivost a odvaha

Snažíme se být společenstvím otevřeného a kritického myšlení a přiznáváme, že někdy máme více otázek než odpovědí. Odpovědi na klíčové otázky života a smrti hledáme především v Bibli. Nemyslíme si, že jsme našli všechny odpovědi o Bohu, ale to co jsme o něm poznali, považujeme za tak důležité, že je pro nás výsadou o tom hovořit s dalšími lidmi, kteří mají zájem. Jedna z velkých hodnot je pro nás otevřenost, proto chceme, aby se naše církev stala  křižovatkou jak věřících, tak hledajících, křižovatkou všech generací i názorů.

Nežijeme jen nedělí, jsme v akci 6 dní v týdnu

Od pondělí do neděle, od batolat po seniory… Nežijeme pouze nedělními Bohoslužbami, ale jsme v akci 6 dní v týdnu. Pokud chcete, kdykoli se můžete mezi nás přijít podívat a to nejen virtuálně, ale i reálně. Naše prostory „žijí“ skoro každý den a budeme rádi, když z něčeho co děláme zažijete na vlastní kůži. Krátký medailonek o Třináctce najdete také na České televizi (od cca 18. minuty)

Zapojte se do (biblické) skupinky

Jedním z důležitých rozměrů života s Bohem jsou nejen velká společná setkávání, ale i vztahy v menších skupinách v nichž navazujeme přátelství a můžeme společně růst. A také můžete sdílet své radosti i zápasy a zároveň zde máte lidi, kterým budete chybět, když se neukážete. 

Chcete-li se zapojit, obraťte se buď osobně, nebo mailem na kazatele Martina Běle (martin.bele1@gmail.com).

Nebo se připojte k jiné akci, kterou pořádáme.

Srdečně vás zveme k účasti na nedělním shromáždění. Pokud byste se chtěli připojit k některé z akcí, které pořádáme, podívejte se, co se na 13ce děje. Rádi vás poznáme.